Miro Jaroš: „Tlaková níž je presne taká, akú som ju chcel mať“

Pridané: 18.10.2008 | Autor: PeterTarasovic | Pridal: chris

Pred pol rokom vydal Miro Jaroš nový album s názvom „Tlaková níž“. V porovnaní s prechádzajúcim albumom „Exoterika“ je podstatne menej v štýle ethno. Na jeho produkcií sa totiž tentoraz podieľal producent Vlado „Randy“ Gnepa.

 

foto: SonyBMGfoto: SonyBMG

Mirovi sa už dávnejšie páčila hudba, ktorú Randy vyprodukoval pre iných interpretov. Veď jeho meno nájdete na albumoch skupiny Peha, Katky Koščovej, či Komajoty. Miro si na Randyho jednoducho našiel kontakt a zatelefonoval mu, či by s ním nechcel spolupracovať. Napriek tomu, že sa Randymu do spolupráce veľmi nechcelo, dohodli sa,  že niečo na skúšku nahrajú.Ako Miro priznáva, s Randym si sadli nielen po profesionálnej, ale aj po ľudskej stránke. Randy totiž nemá ani najmenší problém povedať akémukoľvek spevákovi, že to, čo práve vymyslel, je úplná hlúposť. Spolupráca s Randym  priniesla Mirovi okrem iného aj pokojné nahrávanie.

Okrem spievania Miro pri príprave albumu „Tlaková níž“ participoval aj na príprave melódií a niekoľkých textov. „Stálo ma to veľmi veľa obety a cestovania, “ skonštatoval. Neskôr však prišli chvíle, keď si hovoril, že celá jeho námaha nemá zmysel, pretože si ľudia jeho pesničky aj tak nevšimnú.  S finálnou verziou cédečka je však naozaj veľmi spokojný, vraj by na ňom ani s odstupom času nemenil nič.

Kvôli spolupráci s Randym musel viackrát Miro vycestovať z Bratislavy do Prešova. Mesto sa mu veľmi páči. Ako sám hovorí, je to preto, že v Prešove už pozná veľa ľudí. Nedávno sa bol dokonca na námestí pozrieť na koncert skupiny Komajota. V Prešove si vraj našiel svoju druhú rodinu, do ktorej patrí Karka Koščová, jej sestra Veronika, ich rodičia, alebo aj kolegovia z hudobnej sféry. „Keď sa človek začne v štúdiu nudiť, má komu zavolať. V Bratislave sa mi často stáva, že si listujem mená v telefóne a nemám sa s kým spojiť a porozprávať,“ hovorí Miro . Prešov mu skrátka prirástol k srdcu.

Počas pobytu v Prešove sa Miro zvyčajne zdržiava u svojho producenta. Sú však časy, keď si obaja povedia, že potrebujú vypnúť. Vtedy ide Miro prespať  ku Katke Koščovej a jej priateľovi. Napriek tomu, že  Katka kedysi s Mirom tvorila pár  a rozišli sa, nepovažujú to za problém. Sú naďalej veľmi dobrí priatelia, s Katkou si dokonca  navzájom komentujú svoje piesne. „Zaujíma ma jej názor, viem že sa jej veľmi páčila skladba Tlaková níž. Veľmi ma to potešilo, nečakal som, že by sa jej mohlo niečo z  mojej  novej tvorby páčiť,“ smeje sa Miro.

Aj  jeho pred mesiacom zastihla správa, že sestra Katky Koščovej, Veronika čaká bábätko.  Dozvedel sa to z internetu. „Bol som normálne napálený,“ hovorí s úsmevom. „Najprv som sa veľmi potešil, veď je super, keď má na svet prísť ďalší malý človiečik. Potom som sa však zamyslel, prečo sa ja všetko dozviem ako posledný.“
Budúcemu ockovi Maťovi Husovskému však stihol už zablahoželať  a Veroniku vybozkávať. Veronika  Husovská, rodená Koščová, mu dokonca naspievala na album „Tlaková níž“ vokály do niekoľkých piesní. Na cédečku sa nachádza aj jej dueto s Mirom - pesnička „Kým nestratíš, nevieš čo máš“. Veronika sa však z pochopiteľných dôvodov na Mirových koncertoch nezúčastňuje.Miro Jaroš  chystá  však spolu s producentom Randym ešte jeden projekt. „Nebude to pre mňa, ide o tvorbu repertoáru pre jednu speváčku. Nechcem však zatiaľ predbiehať situáciu,“ dodal na záver.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre